Proč nosit šperky?

Obliba přírodních kamenů a polodrahokamů v dnešní době roste. Jejich moc je magická a ne vždy je třeba se řídit zvěrokruhem, někdy stačí nechat se vést při výběru vlastními pocity.


Kameny a především pak polodrahokamy se v minulosti hojně používali nejen jako šperky, ale jejich význam byl mnohem hlubší. Jejich umístění na těle, nebo v místnosti mělo jejich majitele a nositele ochraňovat před kouzelníky a temnou magií. Dnes již užívání v tomto významu slábne a většina populace se těší z jejich estetického hlediska.


Proč jsou i dnes polodrahokamy důležité?


Význam a účinky jednotlivých kamenů jsou dnes již méně známé. Jejich význam a síla se dnes uplatňuje spíše ve věštění nebo spirituálních terapiích. Avšak sílu a moc kamenů bychom rozhodně podceňovat neměli, je totiž nesporná. Jejich působení má pozitivní vliv na vaši duševní pohodu, proudění vnitřních energií a v neposlední řadě působí terapeuticky, tedy zklidňují organizmus. Protože však žijeme v době jednadvacátého století, největší radost mají jejich nositelé z jejich estetické krásy, která je již tisíce let trvalá a nepomíjí. Správně kombinovat své šperky z těchto polodrahokamů je těžká disciplína, ale my vám v dalších článcích poradíme, jak na to.


Jak vybrat správnou kombinaci kamenů?


Spousta prodejců a spirituálních koučů se snaží kameny pro své klienty vybírat podle zvěrokruhu, podle čínského kalendáře a podobně. Někdy je dobré dát průchod svým vlastním emocím a citu. Pokud vás kombinace kamenů zaujme vizuálně a váš vnitřní cit vám říká, že k vám proudí ty správné energie a umíte si jej představit jako svůj šperk, neváhejte. Nechte svou mysl otevřenou a nechte se vést vnitřním hlasem při výběru. Nakonec vy jej budete nosit a znáte svůj šatník, ke kterému už určitě v hlavě tak jako my, ladíte nejrůznější kombinace. :)


Jak kameny nabít a vyčistit, aby pro vás nebyly jen šperk?


Protože síla kamenů je nesporná a pomáhá nám vyměňovat naši vnitřní špatnou energii, je třeba kameny, které jsou jí nasákle také čistit. Můžete je omýt ve studené nebo vlažné vodě a s nabitím kamenů vám nejlépe pomůže sluníčko. Pokud tedy budete nosit naše náramky na svém zápěstí, stačí je pro jejich nabití jen nechat na přímém sluníčku a zase vám budou předávat svou energii a sloužit vám.


  • Instagram - White Circle

©2020 by nBRD.